olej na plátne, 61x50 cm, neznačené
Dielo pochádza z rodiny maliara.
olej na plátne, 40x68 cm, značené vľavo dole „Jiroudek“
1979, olej na plátne, 55x62 cm, značené vľavo dole "K. Souček 79"
1984, olej, asambláž na sololite, 59x64 cm, značené vpravo dole „Kalousek 84“
Diela vynikajúceho maliara a ilustrátora Jiřího Kalouska sa na súčasnom aukčnom trhu tešia čím ďalej tým väčšej pozornosti zo strany zberateľov umenia, čo sa odrazilo i na výsledných sumách. Jeho doposiaľ najdrahšie predané dielo dosiahlo sumu 99 600 Kč (vrátane aukčnej provízie).
1983, olej na doske, 73x53 cm, značené vpravo dole „V. Veselý 83“
olej, tempera na kartóne, 74x55 cm, značené na zadnej strane „V. Novák"
1953, linoryt na ručnom papieri (6. nátlačok z nákladu 21), 15x3,5 cm, značené vľavo dole „Orest Dubay 1953“
1963, drevoryt na papieri (60. nátlačok z nákladu 120), 15x8,5 cm, značené vľavo dole „O. Dubay 1963“
1970, drevoryt na papieri, 9x9 cm, značené vľavo dole „Orest Dubay“
1963, farebný linoryt na papieri (skúšobný nátlačok), 57,5x36,5 cm (rozmer listu), značené vpravo dole „Kráľ 63“
1956, škrabaná litografia na papieri (3. nátlačok z nákladu 20), 37,5x54 cm, značené vpravo dole „F. Kudláč 56“
1977, litografia na papieri (3. nátlačok z nákladu 33), 52,5x35 cm, značené vpravo dole „F. Kudláč 77“
1978, olej na sololite, 61x34 cm, značené vpravo dole „Kudláč“
Na zadnej strane diela autorský štítok aj štítok SFVU Dielo.
1980, kombinovaná technika na papieri, 9x25 cm, značené vpravo dole „Nemčík 1980“
1956, akvarel na papieri, 44,3x60 cm, značené vľavo dole „Lad. Čemický 956“