pastel na papieri, 45x35 cm, značené vpravo dole „I. Weiner-Kráľ“
1950, akvarel, ceruza na papieri, 25x32 cm, značené vľavo dole „I. W. Kráľ 50“
akvarel, ceruza na papieri, 21x27 cm, značené vľavo dole „I. W. Kráľ“
xerox na papieri, 21,5x30 cm , značené vpravo hore v tlači „Sokol, Sambo“, autorskou pečiatkou
1930, olej na plátne, 97x68 cm, značené vpravo dole „Nemes“
Dielo pochádza z rodiny autora.
farebná litografia na papieri (179. nátlačok z nákladu 185), 32x54 cm, značené vpravo dole „Endre Nemes“
poznámkový blok, fotografie diel, 30x20,7 cm, neznačené
litografia na papieri, 13x23,5 cm, značené vpravo dole „Ján Želibský“
olej na maliarskej lepenke, 50x70 cm, značené vpravo dole „E. Nevan“
1957, olej na kartóne, 31x18 cm, značené vpravo dole „F. Hložník 57“
1996, olej na kartóne, 90x65 cm, značené vstrede dole „F. Hložník 96“
1991, olej na maliarskej lepenke, 79x60 cm, značené vpravo dole „F. Hložník 91“
olej na plátne, 99x120 cm, značené vpravo dole „J. Písecký"
olej na maliarskej lepenke, 23x41 cm, značené vpravo dole „Jar. Jareš“
Predkladané dielo „Na paši pod Tatrami“ je reprezentatívnou ukážkou poetickej tvorby maliara Jaroslava Jareša, ktorý sa ako spoluzakladateľ Umeleckej besedy slovenskej v Bratislave (1921) významne podieľal aj na rozvoji vzťahov medzi českými a slovenskými umelcami. V rámci svojho pôsobenia v besede usporiadal viacero kolektívnych výstav v Čechách i na Slovensku, kde boli jeho diela prezentované po boku popredných autorov ako M. Benka, G. Mallý, F. Reichentál, J. Hála či J. Votruba. Bol scénografom Slovenského národného divadla a spoluredaktorom revue „Dílo“.