O nás

Aukčná spoločnosť ART INVEST je dlhodobým a stabilným „hráčom“ na slovenskom trhu s umením.

Art Invest ako jediná aukčná spoločnosť na Slovensku usporadúva živé online aukcie na ktorých môžete dražiť ponúkané diela priamo cez váš počítať, alebo mobilný telefón v reálnom čase bez vašej prítomnosti na sále. Postup je jednoduchý, stačí sa zaregistrovať a od chvíle schválenia môžete pohodlne limitovať a dražiť vystavené položky ešte pred aukciou a následne sa môžete zúčastniť i sálovej aukcie online v reálnom čase. Samozrejme, je možné zadávať i písomné limity a žiadosti na telefonickú dražbu.

Okrem súkromných osôb realizuje Art Invest i dražby pre korporátnych klientov. Napríklad pre poisťovňu Allianz, zrealizoval Art Invest dražbu cca 550 výtvarných diel z ich zbierky.

Zaoberáme sa predovšetkým predajom, vyhľadávaním, overením pravosti, ohodnotením, cenotvorbou aj investičným potenciálom jednotlivých umeleckých diel.  Svojim klientom poskytujeme odborné poradenstvo pri výbere a nákupe jednotlivých diel, takisto pri vytváraní umeleckých zbierok alebo dlhodobých investíciách do výtvarného umenia.

Investícia do výtvarného umenia už v dnešnej dobe nie je výlučne zberateľskou záležitosťou. Okrem umelecko-historickej, prípadne estetickej hodnoty sa začína stále viac presadzovať aj po stránke finančnej a investorskej.

Z hľadiska investičného v konkurencii viacerých rôznych komodít patrí investícia do výtvarného umenia medzi jednoznačne najbezpečnejšie. Nepodlieha totiž žiadnym vonkajším vplyvom či už geopolitickým, medzinárodným alebo spoločensko-kultúrnym. Zhodnotenie investície je teda bez reakcií na akýkoľvek výkyv trhu, stabilné aj keď treba počítať s určitým časovým horizontom.

Samozrejme, toto všetko je možné pri dodržaní určitých pravidiel.

Zavolajte nám
Zavolajte nám
+421 905 659 148
Napíšte nám
Navštívte nás
map