Poaukčný predaj diel
Poaukčný predaj diel online aukcie umenia prebieha, vyberajte nepredané diela z online katalógu.
Poaukčný predaj diel
Zakúpte si v našej galérii diela slovenských, českých a iných maliarov.
420 obrazov v galérijnom predaji
Celá ponuka
Alžbeta v zime
340,00 €
Interested in

Bratislavská Galéria 19 vo štvrtok 4. januára sprístupnila výstavu kultovej osobnosti Košíc, no predovšetkým vynikajúceho kresliara a maliara Ľudovíta Felda (1904-1991). Napriek tomu, že gro výstavy pozostáva najmä z autorových kresieb a grafík, milovníci umenia majú jedinečnú príležitosť vidieť i niekoľko Feldových olejomalieb. Tých sa do dnešného dňa zachovalo len veľmi málo a kurátorovi Mirovi Procházkovi sa podarilo na výstavu získať hneď tri. Komornú maľbu s názvom Svitanie poskytla zo svojej súkromnej zbierky naša aukčná spoločnosť Art Invest, zvyšné dve diela zapožičala Východoslovenská galéria v Košiciach.

Obraz Karla Vítězslava Maška „Alegória jari“ je absolútnou zberateľskou raritou. Súputnik Alfonsa Muchu, ktorého diela vystavuje v stálej zbierke parížske Museé d´Orsay, sa na domácej českej umeleckej scéne objavuje naozaj len veľmi zriedkavo. 

Prezentovaná výstava, ktorá sa konala v galérii Art Invest od 21.8. do 29.9. 2023 pozostávala z doteraz nevystavených malieb, zo súkromných zbierok zberateľov. Video z výstavy si môžete pozrieť na youtube:https://www.youtube.com/watch?v=gcY9N_PQTu8&t=18s

 

V pondelok 21. augusta začína v galérii ART INVEST na Dobrovičovej 7 v Bratislave  výstava Jozef Teodor Mousson: Známy neznámy. Bude to doposiaľ najväčšia výstava diel tohto autora zo súkromných zbierok. Prezentovaná kolekcia obrazov pozostáva z doteraz nevystavených malieb, z ktorých mnohé budú predajné. J. T. Mousson sa už počas svojho života tešil mimoriadnej popularite a dodnes patrí medzi najvyhľadávanejších autorov medzi zberateľmi umenia.

 

V priestoroch Bethlenovho domu aktuálne prebieha výstava, mapujúca umenie a kultúrne súvislosti na území bývalej Podkarpatskej Rusi. Je obmenenou reprízou výstavy, ktorú v roku 2019 pripravila Východoslovenská galéria. V rámci výstavnej dramaturgie v rokoch 2018 – 2019 galéria reagovala na historické udalosti a výročia vzniku 1. ČSR. Koncipovanie výstavného projektu sa uskutočňovalo v  kooperácii s viacerými múzeami, galériami a archívmi na Slovensku, v Českej republike a Ukrajine – čo dopĺňa dobový naratív národnostného zloženia 1. ČSR ako multinárodnostného a etnického štátu.  Významnou spoluprácou v rámci danej témy bola súčinnosť so Zakarpatským Múzeom Jozefa Bokšaja v Užhorode, avšak v dôsledku aktuálneho vojenského konfliktu na Ukrajine nebolo možné prezentovať pri repríze výstavy kolekciu umenia Podkarpatskej Rusi zo zbierok užhorodského múzea. Výpožičkou niekoľkých významných diel sa do tohto pozoruhodného projektu zapojila i naša aukčná spoločnosť Art Invest. Jedná sa o diela J. Alexyho, V. Erdélyiho, J. Bokšaya, A. Hudečka, V. Rabasa a A. Kocku. Výstava ponúka zaujímavý exkurz na raritný segment výtvarného umenia medzivojnového obdobia 1. ČSR, dopĺňajúci fenomén Košickej moderny.

Art Invest v októbri usporiadala vôbec prvú aukciu bibliofílií na Slovensku. Vzhľadom na to, že pozostávala predovšetkým z publikácií českých autorov, prebehla formou online prostredníctvom českého aukčného portálu LiveBid.

Zavolajte nám
Zavolajte nám
+421 905 659 148
Napíšte nám
Navštívte nás
map