2002, lept, akvatinta na papieri (autorský nátlačok), 41,2x29,3 cm, značené vpravo dole „Júlia Sabová 2002“
1987, olej, laky, piesok na maliarskej lepenke, 50x34 cm, značené vpravo dole „S. Ilavský“, vpravo hore „S. I. 87“, autorský rám
Svetozár Ilavský nepochybne patrí medzi jednu z profilujúcich osobností dnes už strednej generácie slovenského výtvarného umenia, ktorá nastupovala do umeleckého diania okolo roku 1985. Práve z tohto raného obdobia 80tych rokov pochádza i ponúkané dielo Č. 3 z cyklu Pyromantia. Teritóriom Ilavského výtvarného vyjadrenia sa stal slobodný a nekorigovaný maliarsky výraz, kombinácia rôznorodých prístupov i techník, a najmä syntéza ďalších umeleckých médií – hudby, svetla, pohybu a zvuku. Ilavský hľadajúc nové možnosti výtvarného zobrazovania využíva aj vlastnú skúsenosť hudobníka. Ako napr. v dielach z cyklu Pyromantia či Geomantia. Pohyb je to čo prepája zvuk s výtvarným umením v cykle ich nekonečného vzájomného alternovania. Jeho veľkou inspiráciou boli tvorivé metódy hudobníkov E. Satieho, J. Cagea a S. Reicha, ktoré objavil pre seba v analogických postupoch pri maľovaní obrazov – partitúr.
2023, akryl na plátne, 82x142,5 cm, značené vľavo dole „Igor Piačka 2023“
2023, akryl na plátne, 80x80 cm, značené vstrede dole „J. Piačková“
1992, ručne kolorovaná brómo-strieborná fotografia na papieri, 45x44 cm, značené vpravo dole „Stano V.“
kombinovaná technika na sololite, 70x97 cm, značené vstrede dole „Vavrová“
2023, akryl na plátne, 80x100cm, značené vpravo dole „Marek“, na zadnej strane „Marek Ormandík 2023“
2023, akryl na plátne, 100x70cm, značené vpravo dole „Marek“, na zadnej strane „Marek Ormandík 2023“
2022, olej na plátne, 80x80 cm, značené vľavo dole „J. Vilhard“
2023, olej na plátne, 34,5x47 cm, značené vpravo dole „Mitrová“
Na zadnej strane autorský štítok.
2013-2020, olej na plátne, 140x120cm, značené vľavo dole „Srna 13-20“
2008, akryl na plátne, 50x70 cm, značené vpravo dole „M. Č. 08“
2020, akryl na plátne, 140x100 cm, značené vľavo dole „M. Č.“
tuš na plátne, 110x80 cm, značené na zadnej strane „Zelina“
olej na maliarskej lepenke, 35x50 cm, značené vpravo dole „Hágó T.“
olej na plátne, 40x50 cm, značené vľavo dole „B. Bélaváry I.“
olej na plátne, 24,5x35 cm, značené vpravo dole „Horváth G. A.“
olej na maliarskej lepenke, 24x28 cm, značené vpravo dole „Kotász K.“