1947, akvarel na papieri, 34x60 cm, značené vpravo dole ,,L. Čemický 947, Necpaly"
1983, tuš, akvarel na papieri, 13,5x14 cm, značené vpravo dole „Nemčík 983“
1984, olej na sololite, 61,5x40 cm, značené vľavo dole „Kudláč“
1979, olej na sololite, 28x40 cm, značené vpravo dole „Kudláč“
okolo 1935, tuš, akvarel, gvaš na kartóne, 43x30 cm, značené vpravo dole „Kudláč“
1976, tempera na kartóne, 49x36 cm, značené vľavo dole „Lőrincz“
1998, olej na lepenke, 97x70 cm, značené vstrede dole „F. Hložník 98“
1949, olej na lepenke, 38x25 cm, značené vpravo dole „Liesler 49“
Dielo bolo konzultované s Prof. PhDr. Jaromírom Zeminom.
1974, olej na plátne, 76x100 cm, značené vpravo dole „Jiroudek 74“
1958, olej na plátne, 70x55 cm, značené vľavo dole „K. Souček 58“
Karel Souček, ako výrazný predstaviteľ známej umeleckej Skupiny 42, v celej svojej tvorbe inklinoval k námetom rušného mestského života. V druhej polovici 50. rokov sa tento jeho záujem o motívy pasáží, kaviarní, výkladných skríň a ulíc výrazne prehĺbil, čoho dôkazom je i ponúkané dielo V kaviarni z roku 1958. Na potulkách ulicami európskych metropol autor v tomto období nachádza známe motívy, no v iných rozmeroch a farbách, v odlišnej atmosfére vyjadrenia. Použitím nepokojných expresívnych ťahov štetca s jasnými akcentami modrej, žltej, oranžovej a červenej uvoľňuje svoj vzťah k optickej realite. Dramatickejšie videnie rozvinutého života veľkomesta zachytáva v prudšej a otvorenejšej forme a v zložitejších konštrukciách. Istá zmena nastáva i v jeho rukopise, ktorý sa postupne posúva k spontánnejšej expresii.
Za svoj život získal Karel Souček mnoho cien a vyznamenaní. V roku 1958 mu bola udelená zlatá medaila na Expo v Bruseli a o rok neskôr získal striebornú medailu na Bienále v brazílskom Sao Paule. V roku 1961 obdržal Cenu Guggenheimovej nadácie. Od roku 1958 pôsobil ako profesor ateliéru figurálnej a portrétnej maľby na pražskej AVU.
olej na lepenke, 54x39 cm, značené vpravo dole „Hejna“
olej na plátne, 38x55,5 cm, značené vľavo dole „V. Tittelbach“
olej na maliarskej lepenke, 26,5x32 cm, značené vľavo dole „F. Emler“
olej na sololite, 34,5x90 cm, značené vpravo dole „F. Emler“
1950, olej na lepenke, 29x45 cm, značené vpravo dole „Kráľ 50“
1978, drevo, výška 23,5 cm, značené na spodnej strane „Joz. Hučko 1978“