Umenie a biznis

MILIARDOVÝ DAR PRE GALÉRIU
MILIARDOVÝ DAR PRE GALÉRIU

Kozmetický magnát Leonard Lauder/80/venuje newyorskému Metropolitan Museum of Art celkom 78 kubistických obrazov, skíc a sôch. Velkolepý dar má hodnotu cez jednu miliardu dolárov.

Zbierka zahrňuje tridsaťtri prác Pabla Picassa, sedemnásť Georgesa Braqua, štrnásť diel španielského maliara a sochára Juana Crisa a štrnásť francúzskeho umelca Fernanda Légera. “Leonardov dar je skutočne prelomový“, komentoval Lauderovo rozhodnutie šéf múzea Thomas Campbell.

Ide o jeden z najväčších darov v histórii newyorského múzea, ktorým sa Lauder zaradil medzi mená, ako je Michael Rockefeller /príslušník amerického podnikateľského klanu Rockefellerovcov/,vydavateľ Walter Annenberg, alebo napríklad bankár Robert Lehberg z rodiny ,ktorá založila banku Lehman Brothers, ich krach sa pred piatimi rokmi stal symbolom finančnej krízy.

Leonard Lauder je predsedom predstavenstva kozmetického kolosu Estée Lauder. Lauderov majetok odhaduje agentúra Bloomberg na 8,4 miliardy dolárov. Jeho mladší brat Ronald je spoluvlastníkom skupiny Central European Media Enterprises, ktorá vlastní aj televíziu Nova.

Michal Volčko

ART INVEST

Zavolajte nám
Zavolajte nám
+421 905 659 148
Napíšte nám
Navštívte nás
map