Používaním stránok Artintvest.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať naše služby. Súhlasím Čo sú cookies ?

Sarro Adélio

Adelio Sarro Sobrinho sa narodil v roku 1950 v Andradine v štáte Sao Paulo. Chcel sa stať kňazom, ale počas štúdia miesto čítania biblie a teologických statí tvrdohlavo kreslil obrázky Ježiša a svätého Františka a tak ho zo seminára poslali preč. Rok  1972 bol v jeho živote zlomovým – stretol sa s dielami Cándiho Portinariho, jedneho z najznámejších umelcov Brazílie a tie ho ovplyvnili natoľko, že sa rozhodol byť maliarom. Adelio Sarro Sobrinho je maliar samouk a hodiny maľby začal navštevovať až v dospelosti, keď mal tridsať rokov.

Sarro namaľoval aj obrazy pre nevidiacich. Do mokrej maľby vryl štruktúry a obrysy figúr, takže keď nevidiaci nahmatá ich línie, môže si celkový obraz postupne poskladať. Ku každému obrazu je pripojená krátka legenda, ktorá výjav vysvetľuje v Brailovom písme. Podľa nej môžete dešifrovať jednotlivé štruktúry maľby, napríklad, husté  reliefne čiary predstavujú vlasy, mriežkované sukňu, zvlnené trávu. 

Vystavoval v New Yorku, v Sydney, v Paríži, v Ríme, v Bruseli a v mohých dalších svetových metropolách. Sarro je charakteristickým reprezentantom latinsko-americkej maľby silne ovplyvnenej tendenciami a lá Diego Riverra a primitivizmom, ktorý vnáša do jeho výrazu farby, temperament a epickosť. 

 

Zavolajte nám
Zavolajte nám
+421 905 659 148
Napíšte nám
Navštívte nás
map