Používaním stránok Artintvest.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať naše služby. Súhlasím Čo sú cookies ?

Hacker Adolf

Adolf Hacker sa narodil 11. mája 1873 Schwarzenbach an der Saale a  zomrel 14. Augusta 1943.  

Bol nemeckým maliarom. Veľká časť jeho práce zobrazuje scenériu z Heidelbergu a okolia a rovnako sa venuje maľbe portrétov. V období v prvej svetovej vojny sa venoval téme námorníctva. Adolf Hacker bol šieste dieťa z prvého manželstva, navštevoval umeleckú školu Rosenthal v Mníchove v rokoch 1890/1891. Potom sa presťahoval do Mníchova a navštevoval obchodnú školu u profesora Georga Graefa, ale kvôli vandalizmu bol vylúčený zo školy a v roku 1892 oznámil vstup k námorníctvu, kde taktiež maľoval.

V rokoch 1896-1897 navštevoval maliarske kurzy profesora Otta Hammela na Vysokej škole umeleckopriemyselnej v Hannoveri, a potom sa ako maliar vrátil do Heidelbergu, kde sa oženil a v roku 1899 otvoril vlastnú maliarsku firmu.

Neskôr Adolf Hacker študoval na akadémii výtvarného umenia v Karlsruhe u profesora Ernsta Schurtha a profesora Hans Müller-Dachau, a venoval sa maľbe antických postáv a portrétov.

V rokoch 1912 až 1914 navštevoval kurzy maľby v Berlíne, Paríži a Heidelbergu. V období 1. svetovej vojny tvoril najmä diela s námornou tematikou a personálom. Po vojne sa opäť vrátil do Heildebergu, kde pracoval pre mestkého kronikára a jeho diela vyjadrovali námety z mestského, polkitického a kultúrneho života mesta, ako aj krajiny v okolí.

V roku 1927 namaľoval sériu malieb s urbanistickým motívom, ktoré sú dodnes vystavené v meste Heidelberg. 

Zavolajte nám
Zavolajte nám
+421 905 659 148
Napíšte nám
Navštívte nás
map