1937, olej na plátne, 70x100 cm, značené vpravo dole „A. Frolka 37“
Antoš Frolka je známy ako maliar pracujúceho ľudu jeho rodného moravského Slovácka, ktorého svojrázny život, strasti i radosti sám dokonale poznal a realisticky zachytával nie len olejom, ale i akvarelom a pastelom. Predkladané dielo v rámci autorovej tvorby vyniká ako kvalitou spracovania a mimoriadne precíznym rukopisom, tak i žiarivou farebnosťou a dokonalým zachytením svetla a tieňa. Spôsob akým autor vystaval kompozíciu diela, diváka priam vťahuje do deja zobrazenej scény.
5 000,00 €