Antoš Frolka(1877-1935): Cestou na trh (veľký formát)

1937, olej na plátne, 70x100 cm, značené vpravo dole „A. Frolka 37“

Antoš Frolka je známy ako maliar pracujúceho ľudu jeho rodného moravského Slovácka, ktorého svojrázny život, strasti i radosti sám dokonale poznal a realisticky zachytával nie len olejom, ale i akvarelom a pastelom. Predkladané dielo v rámci autorovej tvorby vyniká ako kvalitou spracovania a mimoriadne precíznym rukopisom, tak i žiarivou farebnosťou a dokonalým zachytením svetla a tieňa. Spôsob akým autor vystaval kompozíciu diela, diváka priam vťahuje do deja zobrazenej scény.

5 000,00 €
Zavolajte nám
Zavolajte nám
+421 905 659 148
Napíšte nám
Navštívte nás
map