Používaním stránok Artintvest.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať naše služby. Súhlasím Čo sú cookies ?

Wierer Alois

Alois Wierer sa narodil v roku 1878, zomrel v roku 1945 v Prahe. Bol maliar a grafik biedermajerovských námetov v Prahe. Študoval na Pražskej akadémii v rokoch 1902-1904 u Fr. Thieleho. Po absolvovaní akadémie bol dlhšiu dobu spolupracovníkom časopisu "Jugend" v Mníchove. Vo svojej tvorbe sa vždy rád vrátil do starej Prahy. Pochádza odtiaľto tiež cyklus obrazov z pražského ghetta, ktorý Alois Wierer namaloval podľa starších kresieb a štúdií okolo roku 1910.

Žil a maloval tiež v Amerike. V roku 1926 bola v Pardubiciach v priestoroch Mestského priemyslového múzea usporiadaná súborná výstava jeho 136 prác. Ďalšia výstava sa konala v roku 1936 v autorovom pražskom ateliéry.

Diela Aloisa Wierera sú zastúpené v súkromných zbierkach v Čechách, Rakúsku a Nemecku a niektorých galériach. Motívy jeho obrazov sa objavujú i na žánrových a umeleckých pohladniciach. Jeho obrazy boli k videniu i na výstave „Pražské ghetto v obrazoch“ v roku 2006 a boli publikované i v knižnom katalógu vydanom k tejto výstave.

Zavolajte nám
Zavolajte nám
+421 905 659 148
Napíšte nám
Navštívte nás
map