Wibault Marcel

Marcel Wibault sa narodil v roku 1904 v meste Besancon, vo Francúzsku.

Študoval umenie, po vojne začal tým, že študoval akvarel. Jeho plátna zobrazujú oblasť riek a jazier v regióne Doubs. Počas druhej svetovej vojny poznával oblasť Savoy. V roku 1940 v meste Chambery maľoval akvarely krajín a vojakov cvičených na boje v horách. Bol tiež maliarom vysokých vrcholov a krásnych výhľadov na Alpy. Jeho presné ťahy štetcom, jeho znalosti geológie miest sa premietli do originálnych a energických prác. Marcel zvečňoval ohromujúce a malebné scény tým, že do nich maľoval chaty a dedinky, a to malo veľký úspech u turistov, ktorí trávili svoju dovolenku v údolí Chamonix. Jeho tvorba zahŕňala tiež horské kvety, portréty a žánrové maľby. Mal rád históriu a geológiu a pozoroval farby skál.

Na začiatku roku 1960, poverený Prírodovedeckým múzeom v Ženeve tvoriť kresby a maľby pri stavbe a vŕtaní tunela na Mont-Blanc. Kreslil geologické panorámy oblastí v centrálnych Alpách. Ako vášnivý študent dávnej histórie maľoval i fresky, občas i pre hotely a súkromných ​​klientov. Ďalej maľoval prominentných vojakov so skutočným zmyslom pre jemný historický detail.

Marcel Wibault vstúpil do Spolku maliarov hôr v roku 1976 a pôsobil tam ako vysoko postavený člen až do svojej smrti v Chamonix vo februári 1998, kde maľoval ešte niekoľko dní pred tým, než vo svojej chate zomrel. Bol to plodný umelec, ktorý po sebe zanechal asi 4000 kusov práce, z ktorých väčšinu získali francúzski a zahraniční odberatelia. Jeho pozoruhodné dielo zaujalo širokú klientelu. Mnohí mu zostali verní a žiadali ho o portréty. Medzi jeho klientov patrili napríklad aj princ Rainier III z Monaka a členovia holandskej kráľovskej rodiny. Dnes sa diela Marcela Wibaulta nachádzajú po celom svete a niektoré sú na predaj v aukčných domoch.

Zavolajte nám
Zavolajte nám
+421 905 659 148
Napíšte nám
Navštívte nás
map