Používaním stránok Artintvest.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať naše služby. Súhlasím Čo sú cookies ?

Voltz Friedrich Johann

Johann Friedrich Voltz  sa narodil 31. októbra 1817 v meste Nördlingen a zomrel 25. júna 1886 v  Mníchove. Bol to nemecký maliar zvierat z Mníchovskej školy.

Voltz prijímal svoje prvé umelecké pokyny od svojho otca, Johanna Michaela Voltz, maliara a rytca. Začínal ako na grafik a v roku 1834 odišiel do Mníchova študovať na Akadémiu výtvarných umení. Ďalšiu inšpiráciu však získal z prírody a štúdia starých holandských majstrov. Bol značne ovplyvnený tvorbou Albrechta Adama a jeho priateľmi, Carlom Spitzwegom a Eduardom Schleichom. Niekedy maľoval kravy do krajiniek od Schleicha. Našiel si zamestnanie ako litograf ale pokračoval v maľovaní bavorských krajín v 30-tych rokoch 19. storočia.

Pri návšteve Holandska v roku 1841 uvidel obraz Paula Pottera „Der Junge Stier“ a odvtedy sa venoval predovšetkým maľovaniu zvierat. Pri prehliadke Belgicka a Holandska v roku 1846 vstrebával štýl holandského “maliara nálady“. Experimentoval s osvetlením, vyrábajúc horúcu zlatú farbu a chladné striebristé tóny. Vo svojich neskorších obrazoch so zvieratami v podstate zaobchádzal ako so zátiším, s dramatickými efektmi vytvorenými hrou svetla.

Voltz bol považovaný za najväčšieho nemeckého maliara zvierat až do príchodu Antona Braitha. Voltzove obrazy možno vidieť napríklad v Neue Pinakothek a v Národnej galérii v Berlíne.

Zavolajte nám
Zavolajte nám
+421 905 659 148
Napíšte nám
Navštívte nás
map