Šulek Jaroslav

Jaroslav Šulek sa narodil  vr. 1978 v Lučenci. 

V rokoch 1996-2001 študoval na Katedre výtvarných umení FHV UMB v B. Bystrici v ateliéri kresby a grafiky u Prof. Stanislava Balku a v ateliéri maľby u Š. Balázsa, PhD.

Je reprezentantom a riadnym členom Umeleckej Besedy Slovenska v Bratislava, členom Kruhu Franza Kafku v Prahe, Múzea moderného umenia v Monaku a mnohých ďalších inštitúcií. 
Jaroslav Šulek mal niekoľko výstav na území Slovenska – v Bratislave, Piešťanoch, B. Bystrici, Trebišove, Detve, Zvolene, Lučenci, Snine.  V roku 2004 vystavoval v Slovenskej Národnej Galérii na Zvolenskom zámku. 
V zahraničí vystavoval v Karlovych Varoch, Ostrave, Prahe, Mníchove, Berlíne, Maastrichte, Monaku Paríži, Londýne, Las Vegas , Dubai, a Šanghaji. 

Z hľadiska dejín patrí Šulek do významného medzinárodného súčasného prúdu avantgardného neosurrealizmu. Dominantnou technikou Šulekovej tvorby je DEKALK, ktorý na medzinárodnej výtvarnej scéne používajú iba dvaja výtvarníci: Slovák Šulek a Japonec Sawa.
Šulek v obrazoch spája živé s neživým, zvieracie s ľudským, racionálne s iracionálnym, krásne s hrozným. Výsledok tvorí dokonalú harmóniu aj s napriek tak odlišnými komponentmi. Práve takéto spojenia odrážajú našu dobu, náš priestor, v ktorom žijeme. 

Zavolajte nám
Zavolajte nám
+421 905 659 148
Napíšte nám
Navštívte nás
map