Používaním stránok Artintvest.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať naše služby. Súhlasím Čo sú cookies ?

Potoček Pavol

Pavol Potoček sa narodil v roku 1925 v Rumunsku, zomrel v roku 2012. Výtvarné dielo Pavla Potočka vysoko oceňovali na výstavách po celej Európe, ale prijímal pozvania aj od vystavovateľov z Japonska, Kanady a USA. Takmer päťdesiat rokov sa venoval kubizmu, ktorý ako jediný zo špičkových slovenských maliarov v žiadnej etape svojej tvorivosti nikdy neopustil a vytvoril si v ňom nezameniteľný rukopis, nenapodobiteľný pre jeho technickú virtuozitu, brilantnú farebnosť a originalitu motívov, s hlbokým duchovným podtextom a filozofickým kontextom.Výrazný podiel na jeho tvorbe majú metamorfózy hrdinov commedie dell´arte (harlekýn, pierot, Colombina, motívy klaunov), ktorých komponuje ako hudobníkov.

Prvýkrát sa prezentoval v roku 1975 a vystavoval v Ríme, Pallazzo Brancaccio, diploma of honor. 

Ďalšie výstavy Pavla Potočka: v r.1977 – Gama – Ferrara, udelená cena „Prix originalité et valitidé“, r.1980 – Parma, Accademia Italia delle arti e belle lavorro,r. 2001, 2002, 2003 –Pisa, Centro Pisa arte – monstra mondiale (laureat finalist, II. cena, čestné ceny).

Zavolajte nám
Zavolajte nám
+421 905 659 148
Napíšte nám
Navštívte nás
map