Používaním stránok Artintvest.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať naše služby. Súhlasím Čo sú cookies ?

Laluha Milan

Milan Laluha sa narodil 11. novembra 1930, Tekovské Lužany, zomrel 10.novembra 2013. Milan Laluha je jedna z najznámejších osobností výtvarného umenia na Slovensku, maliar a grafik.

Študoval na Učiteľskom gymnáziu v Lučenci. Počas gymnaziálnych štúdii do jeho mladého tvorivého snaženia významne prenikol imaginárny svet bábkového divadla , pre ktoré maľoval kulisy. Po skončení gymnázia študoval na VŠVU v Bratislave.

Milan Laluha sa hlási k príslušníkom generačnej vrstvy Galandovcov ,čo zákonite v jeho tvorbe predznamenalo pevnú geometrickú konštrukciu a stavebnú logiku tvarov, premyslené vybudovanie celej architektúry znakov a vzorcov a nepopierateľné vzťahy s tradíciou, kde rezonujú také témy ako zem - krajina, príroda - konkrétne stromy a dedinský človek. Ako protipól tohto záujmu, ale rovnako veľmi frekventované stoja ženské akty, autoportréty umelca a obľúbené zátišia s fľašami. Hoc tematicky by sa mohli zdať tieto motivické okruhy rozdielne, svojou výtvarnou koncepciou sú predsa len nepopierateľne podobné, ak nie identické. Predovšetkým mohutnosťou a objemnosťou statického tvaru, ako aj farebnou kompaktnosťou a príbuznosťou.

Diela Milana Laluhu sa nachádzajú v zbierkovom fonde SNG v Bratislave, galérii A. M. Bazovského v Trenčíne, ŠG v Banskej Bystrici, Východoslovenskej galérii v Košiciach a inde. Vystavoval na samostatných a kolektívnych výstavách v Bratislave, Prahe, Paríži, Budapešti, Osake, Kolíne a inde. 

Galerijný predaj

Stromy
Stromy
1 670,00 €
Predajná cena
Mám záujem

Galerijný predaj

Cestou domov
Cestou domov
880,00 €
Predajná cena
Mám záujem

Výstavy

Portrét muža
Portrét muža
Nepredajné
Zavolajte nám
Zavolajte nám
+421 905 659 148
Napíšte nám
Navštívte nás
map