Používaním stránok Artintvest.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať naše služby. Súhlasím Čo sú cookies ?

Knupfer Beneš

Beneš Knüpfer či Benedikt Julius sa narodil v roku  1844 vo Frýdštejne, zomrel v roku 1910 na mori na ceste do Ancony. Bol český maliar, predstaviteľ neskorého romantizmu a naturalistického senzualizmu. Úspech dosiahol v malbe mora.

V rokoch 1865-70 navštevoval Akadémiu v Prahe. Najskôr ako mimoriadny žiak u Antonína Lhoty a neskôr ako riadny študent u Josefa M. Trenkwalda. V rokoch 1870-78 študoval na Akadémii v Mníchove u maliarov Alexandra Raaba, Alexandra Wagnera a Karla Theodora von Piloty, pod ktorým sa podielal na výzdobe mníchovskej radnice.

Po štúdiu cestoval po západnej Evrópe a navštívil Paríž a Londýn. V roku 1879 získal od ministerstva kultu a vyučovania dvojročné štipendium k štúdiu v Ríme. To si potom predĺžil a zostal tu natrvalo, ateliér mal v starom Palazzo Venezia.

V roku 1892 získal zlatú medailu arcivojvody Karla Ludvíka za obraz Súboj tritonov. Dielo bolo ocenené na Svetovej výstave v Chicagu dokonca ho za 5 500 zlatých kúpil cisár František Josef I.

Knüpfer bol zakládajúcim členom umeleckého spolku Jednota umelcov výtvarných a členom spolku Viedenskej secesie (Wiener Sezession).

Zavolajte nám
Zavolajte nám
+421 905 659 148
Napíšte nám
Navštívte nás
map