Používaním stránok Artintvest.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať naše služby. Súhlasím Čo sú cookies ?

Epstein Henri

Henri Epstein sa narodil v meste Lodž v Poľsku v roku 1891 a v roku 1944 zomrel v Osvienčime.

Henri Epstein študoval u Jakuba Kacenbogena kreslenie na škole v Lodži, potom na Akadémii výtvarných umení v Mníchove. 

V roku 1913 prišiel do Paríža a stal sa členom La Ruche, pričom navštevoval kurzy na akadémii La Grande Chaumiere. Jeho najskôr fauvistický štýl sa neskôr rozvinul do expresionizmu.

V roku 1921, Henri Epstein ilustroval prácu Gustava Coquiot "Vagabondages" (Ollendorff), a v roku 1926 prácu "Les Rois du Maquis" Pierra Bonardi (André Delpeuch). S najväčšou pravdepodobnosťou sa podieľal na úvodnom vydaní židovského prehľadu umenia Makhmadim, vydávaného najprv u La Ruche a potom La Renaissance. Epstein si kúpil farmu v blízkosti Epernon, ktorá mu slúžila ako ateliér a ako aj útočisko v čase okupácie.

23. februára 1944 bol v Epernone zatknutý troma agentmi gestapa. Aj napriek snahe svojich priateľov a  manželky (dcéra maliara Georga Dorignaca) bol internovaný do Drancy 24. februára 1944 a deportovaný dňa 7. marca 1944 konvojom číslo 69. Henri Epstein bol zavraždený v Osvienčime.

Zavolajte nám
Zavolajte nám
+421 905 659 148
Napíšte nám
Navštívte nás
map