Brunovský Daniel

Daniel Brunovský sa narodil v Bratislave v roku 1959.

Vyštudoval Strednú školu umeleckého priemyslu. V štúdiu pokračoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Neskôr študoval aj v Ríme na Academia di belle Arte. V súčasnosti sa venuje grafike, keramickej a sklenenej plastike, nábytkárskym solitérom a šperku.
Daniel Brunovský je predstaviteľom slovenskej postmoderny a umeleckej tvorbe sa venuje už viac ako dvadsať rokov. Už v začiatkoch svojej tvorivej cesty sa vyjadroval vlastným výtvarným jazykom a dodnes zostal verný klasickému médiu maľby, v ktorej hľadá vnútornú slobodu a harmóniu.
Vo svojich veľkoformátových figurálnych kompozíciách podáva výpoveď prepojenia človeka s pradávnou krajinou, architektúrou a históriou. Maliar svojím jedinečným štýlom vytvára príbehy o ľuďoch, o ich najvnútornejších pocitoch a hľadá najelementárnejšie ľudské potreby, túžby a sny, ktoré sa často strácajú v modernej civilizácii. Všetky tieto prvky zaznamenáva dynamickým a expresívnym rukopisom, pričom do svojich diel často vkladá texty vo forme rébusov a množstvo symbolov, ktorými zosilňuje účinok svojej autorskej výpovede.
V maľbách, v ktorých dominujú robustné postavy, predkladá vzťah človeka a kozmu, konfrontuje materiálny a duchovný svet. Základným motívom je tu komplikovanosť medziľudských vzťahov a psychická osamotenosť človeka strateného vo vesmíre.  

Daniel Brunovský
Daniel Brunovský

Galerijný predaj

Krajina s Ikarom
Krajina s Ikarom
2 700,00 €
Predajná cena
Mám záujem
Zavolajte nám
Zavolajte nám
+421 905 659 148
Napíšte nám
Navštívte nás
map