Augustovič Peter

Peter Augustovič sa narodil v r. 1959 v Trnave. V rokoch 1975-79 študoval na Strednej umelecko-priemyselnej škole v Bratislave, grafické oddelenie u Prof. Gabriela Štrbu. V štúdiu pokračoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, oddelenie grafiky a knižnej tvorby u Prof. Albína Brunovského (1979-85).

Od r.1993 pôsobí na VŠVU ako pedagóg na oddelení grafiky. Venuje sa maľbe a grafike.

Doteraz Peter Augustovič realizoval viaceré samostatné výstavy. V rámci nich predstavil svoje práce niekoľkokrát na Slovensku (Bratislava, Pezinok, Galanta, Bojnice), ďalej v Rakúsku (Viedeň), Holandsku (Delft), Belgicku (Antverpy), Chorvátsku (Lovran), Maďarsku (Mosonymagyaróvár) a USA (New York, Washington). Zúčastnil sa tiež veľkého množstva kolektívnych výstav, nielen na Slovensku resp. v Čechách a v minulosti v Československu, ale aj v zahraničí. A to skutočne v mnohých krajinách Európy (napr. Poľsko, Nemecko, Španielsko, Taliansko, Rakúsko, Bulharsko, Rumunsko, Francúzsko, Maďarsko atď.), tiež v Ázii (Kórea, Japonsko, Čína), Severnej Amerike (USA, Kanada), Južnej Amerike (Brazília, Argentína) a Afrike (Egypt, JAR). Je držiteľom mnohých cien a ocenení, ktoré získal doma a v zahraničí (Čína, Kórea, Taiwan, Taliansko, Španielsko, Turecko, Belgicko, Poľsko, Bulharsko a i.).

Diela Petra Augustoviča sa nachádzajú v zbierkach rôznych galérií, múzeí, inštitúcii, firiem a v súkromných zbierkach po celom svete.
 

Galerijný predaj

Hlava
Hlava
600,00 €
Predajná cena
Mám záujem
Zavolajte nám
Zavolajte nám
+421 905 659 148
Napíšte nám
Navštívte nás
map