1938, olej, tempera na kartóne (pôvodný rám), 43x26,5 cm, značené vpravo dole „Endre Nemes“
Na zadnej strane diela 2 autorské štítky a pečiatka z výstavy.
Dielo bolo vystavované v roku 1947 na one-man show vo Färg och Form v Štokholme.
Dielo “Serenáda” vzniklo v roku 1938 a je zreteľným pokračovaním vývojovej línie Nemešovej maľby 30-tych rokov. V rokoch 1936-38 maliarovo tvorivé hľadanie a snaha o uchopenie jeho imaginárnej predstavy sveta vyúsťuje do tzv. metafyzickej maľby. Vizuálna skúsenosť stále zostáva podstatou diela, ale jednotlivé veci dostávajú nový význam a nové súvislosti vyplývajúce z autorových predstáv. Nemes stupňuje krásu a bohatstvo farieb, rovnako ako aj hromadenie tvarov a foriem. Svoje vízie komunikuje stále zložitejšou sústavou znakov. Jednotlivé celky rozkladá na časti a tie potom usporadúva do nových fantaskných celkov, upozorňuje tým na určitý rozpad doterajších hodnôt a obavy z iného usporiadania sveta.
1987, kombinovaná technika na papieri, 17x12 cm, značené vpravo dole „Želibský“
1948, kresba ceruzou na papieri, 21x30 cm, značené vpravo dole „P. Matejka 1948“
1944, litografia na papieri, 40x55 cm, značené vpravo dole „Majerník 44“
1.polovica 40. rokov 20. storočia, gvaš na papieri, 35x50 cm, značené vľavo dole „V. Hložník“
1992, litografia na papieri (11. nátlačok z nákladu 60), 45x30 cm, značené vpravo dole „V. Hložník 1992“
olej na kartóne, 31,5x24,5 cm, značené vpravo dole nečitateľne
olej na maliarskej lepenke, 19x50 cm, značené vľavo dole „M. Medvecká“
1974, akvarel na papieri, 44x60 cm, značené vpravo dole „L. Čemický 974“
1985, akvarel na papieri, 44x60 cm, značené vľavo dole „Ladislav Čemický 985“
1947, akvarel na papieri, 34x60 cm, značené vpravo dole „L. Čemický 947, Necpaly“
1948, akvarel na papieri, 44x60 cm, značené vpravo dole „L. Čemický 948“
1981, olej na plátne, 80x45 cm, značené vpravo dole „Kudláč“
1979, olej na plátne, 55x73,5 cm, značené vpravo dole „Kudláč“
1984, olej na sololite, 62x40 cm, značené vľavo dole „Kudláč“
olej na maliarskej lepenke, 43x29 cm, značené vpravo dole „F. Kudláč“
olej na plátne (rentolované), 30x23 cm, značené vľavo dole „Ota Janeček“