1947, olej na plátne, 73x99 cm, značené vpravo dole „Krupec 1947"
Dielo pochádza zo zbierky spoločnosti Allianz.
1919, akvarel na papieri, 49x36 cm, značené vpravo dole „Krupec 19“
olej na plátne, 35x48 cm, značné vpravo dole „Berecz L.“
1958, olej na lepenke, 31x22,5 cm, značené vpravo dole „J. Kollár 2.V.58“
olej na plátne, 49x70 cm, značené vpravo dole „ Szepesi Kuszka Jenő“
olej na kartóne, 42x58,5 cm, značené vpravo dole „P. J. Kern“
Dokonalá ukážka krajinárskej tvorby a predovšetkým plenérového majstrovstva P. J. Kerna. Na rozdiel od portrétov, ktoré odkazujú viac na akademické školenie, v krajinách nachádzame odraz impresionistických tendencií, samozrejme v modifikovanej, stredoeurópskej podobe – luminizme. V neskorších obdobiach potom toto nadčasové chápanie krajiny a jej zobrazenie v secesno-dekoratívnom rytme doplnil aj o štylizovanú, symbolicky chápanú figúru.
olej na plátne, 33x43,5 cm, značené vpravo dole „Szepesi Kuszka Jenő“
olej na lepenke, 24,5x35 cm, značené vľavo dole „Szepesi Kuszka Jenő“
olej na lepenke, 25x35 cm, značené vpravo dole „Szepesi Kuszka Jenő“
okolo 1880-1910, olej na plátne, 41,5x34,5 cm, neznačené
K dielu je priložený súdno-znalecký posudok Mgr. Kataríny Beňovej, PhD.
Na zadnej strane diela vlastnoručné potvrdenie autorstva od Margit Czóbel: Dielo môjho strýka Ladislava Mednyánszkeho. Margita Czóbelová.
Predkladaná figurálno-portrétna práca maliara pochádza pravdepodobne z obdobia okolo 1880-1900, kedy sa Mednyánszky zameriaval na figurálne námety ako protipól svojej bohatej krajinárskej tvorby. Umelec ako modely vyhľadával výrazne mužné typy, mladých mužov s výraznými, ostro a jasne rezanými črtami tváre ako výraz maskulínnej sily, ktorá jemu samému chýbala, keďže od detstva často chorľavel. Ponúkaný portrét je typickou ukážkou tejto tvorby, ako model sa portrétovaný mladý muž objavuje na Mednyánszkeho portrétoch opakovane. Pri výstavbe portrétu maliar používa energické ťahy štetca v kombinácii s nanášaním farby špachtľou alebo aj opačným koncom štetca.
olej na plátne, 44,5x54,5 cm, značené vpravo dole „Bansághi V.“
olej na plátne, 41x50 cm, značené vpravo dole „Szepesi Kuszka Jenő“
olej na lepenke, dublované na dreve, 25x39 cm, značené vľavo dole „Mousson J. Tiv.“