olej na lepenke, 50x101 cm, značené vľavo dole „Doboš“
Dielo pochádza z rodiny autora.
1977, olej na plátne, 51x70 cm, značené vpravo dole „Doboš“
1947, akvarelom kolorovaná litografia na papieri, 60x86 cm, značené vľavo dole „Doboš 47“
olej na plátne, 45,5x55,5 cm, značené vpravo dole „Ľ. Križan“
1967, olej na lepenke, 42x51 cm, značené vpravo dole „J. Kollár“
1943, akvarel na papieri, 41x60 cm, značené vľavo dole „Čemický 943“
1944, olej na dreve, 27,5x29 cm, značené vpravo dole „Čemický 944“
1956, akvarel na papieri, 41x57 cm, značené vľavo dole „L. Čemický 956, Sopot“
1954, akvarel na papieri, 44x60 cm, značené vľavo dole „L. Čemický 954“
1955, akvarel na papieri, 44x60 cm, značené vpravo dole „Čemický 955“
1959, akvarel na papieri, 44x60 cm, značené vpravo dole „L. Čemický 959, Poruba“
1975, akvarel na papieri, 41x57 cm, značené vľavo dole „L. Čemický 975, Orava“
akvarel na papieri, 45x60 cm, značené vľavo dole „Ladislav Čemický“
1935, olej na plátne, 56x61,5 cm, značené vpravo dole „Jul. Nemčík 35“
1965, olej na sololite, 60x123 cm, značené vpravo dole „Šándora“
1931, olej na plátne, 50x70 cm, značené vpravo dole „F. V. Podolay 1931“
olej na maliarskej lepenke, 19x50 cm, značené vpravo dole „M. Medvecká“