olej na kartóne, 24,5x34,5 cm, značené vpravo dole „Ondruššek“
2000, akvarel na papieri, 48x68 cm, značené vpravo dole „Z. Horecký 2000“
1998, olej, tempera na sololite, 90x67 cm, značené vpravo dole „Z. Horecký 98“
1977, tempera na kartóne, 36x99 cm, značené vpravo dole „J. Škatulár“
1939, olej na kartóne, 8x10 cm, značené vpravo dole poločitateľne
1968, pastel na papieri, 36x53 cm, značené vpravo dole „E. Bošanská“
kombinovaná technika na lepenke, 14,5x10 cm, značené vpravo hore „M. Vavro“
kombinovaná technika na lepenke, 14,5x10 cm, značené vpravo dole „M. Vavro“
1960, olej na lepenke, 49x69 cm, značené vpravo dole „J. Kočiš 60“
Jaroslav Kočiš je jedným z kľúčových predstaviteľov sochárskej štrukturálnej abstrakcie a maliarskej moderny, no napriek tomu stále zostáva tak trochu zabudnutý, umelecky nedocenený a v tieni svojich "známejších kolegov". Generačne patrí tento všestranný, v slovenskom umení veľmi unikátny umelec do Generácie 1930, z ktorej sa vyformovali predovšetkým dve výrazné zoskupenia, a to Skupina Mikuláša Galandu a Skupina Kontinuita. Ich umelecký nástup v 50 a 60tych rokoch bol revoltou v smerovaní slovenskej výtvarnej scény. Každý z umelcov tohto nástupu predstavoval napriek spoločne formulovaným princípom tvorbu jedinečnú, svojbytnú a originálnu. J. Kočiš nie je výnimkou, skôr naopak, je jednou z najvýraznejších osobností Skupiny Kontinuita. Jeho diela majú silný filozofický podtón, sú inšpirované vnútorným modelom i realitou sveta subjektívnych pocitov a predstáv, nechýba im metafyzický, hlboko symbolický charakter. V maľbe umelec spočiatku rieši nefiguratívne východiská, pracuje so silne zjednodušeniu figúrou a v minimálnom priestore vytvára maximálny priestor pre náznak deja a predovšetkým priestor k pôsobivým úvahám o bytí. Predkladané dielo "Nočné mesto" patrí do skupiny skoršícm malieb inšpirovaných javovým svetom exteriéru mesta a jeho svojskou, civilistickou poetikou.
1987, litografia na papieri (3. nátlačok z nákladu 25), 15,5x45 cm, značené vpravo dole „J. K. 87“
1957, kresba tušom na papieri, 30x22 cm, značené vpravo dole „J. K. 18.XI. 57“
1975, linoleorez na papieri, 50x32,5 cm, značené vpravo dole „D. Kočišová 1975“
1957, olej na plátne, 46x55,5 cm, značené vľavo dole „R. Fila 57“
Dielo pochádza priamo z rodiny autora.