1997, mastný pastel na papieri, 23x28 cm, značené vľavo dole „M. L. 97“
olej na lepenke, 27,5x19,5 cm, značené vpravo dole „M. Laluha“
kresba tušom perom, akvarelom na papieri, 8,5x19,8 cm, značené vpravo na boku „Milan Paštéka 1977“
1983, olej na preglejke, 50x70 cm, značené vpravo dole „Paštéka 83“
1979, olej na dreve, priemer 250 cm, 50 cm, značené „R. K. 79“
okolo 1890, olej na plátne, 26x34 cm, značené vpravo dole „Mednyánszky“
K dielu je priložený súdno-znalecký posudok Mgr. Zsófie Kiss-Szemán.
akvarel, ceruza na papieri, 34x46 cm, značené vľavo dole „Csordák“
olej na plátne, dublované na lepenke, 60x48 cm, značené vľavo hore „D. Skutezky“
Proveniencia: Virág Judit Galéria,Budapešť
olej na plátne, 34x43 cm, značené vpravo dole „Mousson“
Dielo "Na trhu s džbánmi" je typickou, ikonograficky i štýlovo dokonalou ukážkou bohatej tvorby Jozefa T. Moussona, sústreďujúcej sa predovšetkým na efektné, maliarsky živo podané scény zemplínskych trhov, ale i ďalších zvykoslovných a žánrových motívov čerpajúcich výsostne z bohatstva miestneho folklóru. Etnograficky dôsledne zachytené, maliarsky podčiarknuté žiarivou farebnosťou a dynamickým rukopisom sú Moussonove zemplínske trhové kompozície považované za najcharakteristickejšie časť jeho tvorby a zároveň jeho najvlastnejší umelecký prínos. Podrobná znalosť ľudu i jeho každodenných zvykov, nespochybniteľný vzťah k ním a záľuba v ich zobrazovaní stavajú Moussona do pozície "maliarskeho monografistu" zemplínskeho ľudu a jeho života.
olej na kartóne, 23x34,5 cm, značené vpravo dole „Rákosi Ernö“
1949, pastel na papieri, 31x45 cm, značené vpravo dole „Frant. V. Podolay, 11. VI. 1949“
olej na plátne, 50,5x70 cm, značené vpravo dole „Tillner“
olej na dreve, 18x23 cm, značené vpravo dole „A. Glod“
1981, olej na plátne, 50x85 cm, značené vpravo dole „D. Pápay 1981“