1995, olej na plátne 95x95 cm, značené vpravo dole „Fero Lipták“
1991, olej na plátne, 85x85 cm, značené vpravo dole „F. Lipták“
olej na plátne, 96x106 cm, značené vľavo dole ,,Srna 18"
olej na plátne, 40x32 cm, značené vpravo dole „J. N. Spiess“
olej na maliarskej lepenke, 27x34,5 cm, značené vpravo dole „Jos. Schuster“
pol. 19. stor., olej na plátne, 61x50 cm, neznačené
K dielu je priložená správa s výsledkom nedeštruktívneho fyzikálneho prieskumu diela z Ústavu merania SAV, ktorá odhalila na zadnej strane rámu torzo nápisu čiastočne v angličtine a čiastočne v neogotickej nemčine v znení: „On prichádza! Je to dobrá správa.“
K dielu je priložené vyjadrenie od PhDr. J. Moravcovej, kurátorky Sbírky umění 19. Století NG v Prahe o kvalite diela.
1917, akvarel na papieri, 40x26 cm, značené vpravo dole poločitateľne „1917“
olej na plátne, 100x84 cm, značené vpravo dole „V. Dimitrov Maistora“
1943, akvarel na papieri, 44x35,5 cm, značené vpravo dole „V. Schmidt 43“
olej na maliarskej lepenke, 35x26 cm, značené vpravo dole poločitateľne
suchá ihla na papieri (autorský nátlačok), 25x15 cm, značené vpravo dole v doske „Henri Matisse“, ručne ceruzou „Henri Matisse“
1962, grafika na papieri, 37x27 cm, značené vpravo dole v tlači „Marino 1962“
1946, grafika na papieri, 37x27 cm, značené vpravo dole v tlači „Marino 1946“
1950, grafika na papieri, 37x27 cm, značené vpravo dole v tlači „Marino 1950“
1962/63, grafika na papieri, 37x27 cm, značené vstrede dole v tlači „Marino 1962/63“
1960, grafika na papieri, 37x27 cm, značené vpravo dole v tlači „Marino 1960“