Používaním stránok Artintvest.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať naše služby. Súhlasím Čo sú cookies ?

Online aukcia diel spoločnosti Allianz
Špeciálna online aukcia (444 diel) zo zbierky poisťovne Allianz práve prebieha na našej stránke. Aukcia končí v sobotu-nedeľu 2.-3.10. od 18 hod.
Online aukcia diel spoločnosti Allianz
Zakúpte si v našej galérii diela slovenských, českých a iných maliarov.
147 obrazov v galérijnom predaji
Celá ponuka
Zátišie s melónom
Ladislav Guderna1921-1999

1963, tempera na kartóne, 66x90 cm, značené vpravo dole „Guderna 63“

Podobne ako väčšina surrealistov aj Ladislav Guderna zostal v celej umeleckej tvorbe verný svojmu najdôležitejšiemu námetu – zátišiu, ktoré obmieňal v rôznych formách a podobách.

Predkladané dielo „Zátišie s melónom“ z roku 1963 je zhmotnením Gudernovho posunu v tvorbe zátiší, ku ktorému došlo práve v 60. rokoch. Autor sa v tomto období výrazne odklonil od pôvodne expresívne chápaného, farebne intenzívneho zátišia smerom k umierneným, jednoduchým formám podporovaným čistou, až klasicisticky chápanou precíznou kresbou. Usiluje o vyjadrenie úchvatnosti všedných vecí, ktoré však nevystupujú v úlohe videného motívu, ale stávajú sa nositeľmi pocitov, myšlienok, radosti i smútku. Atmosféra obrazov sa upokojuje, farebnosť je utlmená studenými odtieňmi, priestor sa vyprázdňuje a objavuje sa jednoliate svetlo. Takéto zátišia, akoby obostreté „tajomstvom“ so zvláštnym napätím vo vyprázdnenom priestore postupne u Gudernu vyústili k istému typu metafyzickej maľby, k jeho osobitému poetizmu.

V roku 1968 sa Guderna rozhodol opustiť Československo a emigroval do Kanady, kde sa stal váženým členom surrealistických skupín West Coast Surrealists a Melmoth Vancouver Group.

15 000,00 €
Mám záujem

Knižná monografia o živote a tvorbe Eugena Nevana (1914-1967) mapuje umelcove výtvarné dielo a osudy na pozadí niekoľkých etáp, ktoré možno považovať za míľniky slovenskej výtvarnej tvorby. Prináša nový pohľad na jeho tvorbu odrážajúci nové poznatky a výsledky umelecko-historického výskumu. Obsahuje, okrem hlavnej textovej časti s rozsiahlou hodnotiacou štúdiou, biografiou umelca, vyčerpávajúcim súpisom jeho samostatných a kolektívnych výstav, komplexným prehľadom bibliografie, cudzojazyčným resumé a súborom výpovedí jeho priateľov a známych, kvalitnú obrazovú časť s celostranovými farebnými a čiernobielymi reprodukciami obrazov, grafických listov a kresieb (spolu 265 reprodukovaných diel). Niekoľko malieb pre potreby monografie poskytla i aukčná spoločnosť Art Invest. Niektoré z publikovaných diel je možné zakúpiť v našom galerijnom predaji.

Naša aktuálna online aukcia je venovaná kolekcii diel popredného predstaviteľa súčasnej insitnej maľby vojvodinských Slovákov v Srbsku – Pavla Hajka (1952) z Kovačice.

Ako jediná aukčná spoločnosť na Slovensku Vám ponúkame možnosť dražby online naživo v reálnom čase, priamo cez Váš počítač, bez nutnosti Vašej prítomnosti v dražobnej sále!

Postup je jednoduchý, stačí sa zaregistrovať na stránkach aukčného portálu LiveBid.cz a od momentu schválenia Vašej registrácie môžete pohodlne limitovať a dražiť vystavené položky ešte pred oficiálnym začiatkom aukcie. Následne sa môžete z pohodlia Vášho domova zúčastniť i sálovej aukcie online v reálnom čase pod vedením našej licitátorky. Samozrejme, je možné zadávať i písomné limity a žiadosti na telefonickú dražbu.

V našej pripravovanej jesennej aukcii Vám prinesieme špičkové dielo jedného z najosobitejších predstaviteľov slovenského povojnového umenia – Miloša Urbáska (1932-1988). Jesenná aukcia Art Invest sa bude konať 22. novembra.

V ďalšej z našej série výstav jedného diela Vám prinášame obraz Traja harlekýni, pes a bubon od jedného z najpozoruhodnejších predstaviteľov európskeho imaginatívneho umenia Endre Nemesa (1909-1985). Viaceré jeho diela je možné aktuálne vidieť i v Slovenskej národnej galérii v rámci výstavy venovanej autorom Generácie 1909, ktorej významnou súčasťou Nemes nepochybne bol.

 

Zavolajte nám
Zavolajte nám
+421 905 659 148
Napíšte nám
Navštívte nás
map