2017, olej na sololite, 42x66 cm, značené vľavo dole „Srna 17“
olej na plátne, 50x60 cm, značené vpravo dole „B. Bélaváry“
olej na lepenke, 24,5x34 cm, značené vpravo dole „Mesterházy D.“
olej na lepenke, 24,5x35 cm, značené vpravo dole „Mesterházy D.“
olej na maliarskej lepenke, 40x50 cm, značené vpravo dole „Németh György“
1949, olej na plátne, 59x80 cm, značené vpravo dole poločitateľne „Németh 49“
olej na lepenke, 34x25 cm, značené vpravo dole „Éder Gyula“
olej na plátne, 40x50 cm, značené vpravo dole „Ujházy Ferenc“
olej na plátne, 74x100 cm, značené vpravo dole „Olgyai Viktor“
akvarel na papieri, 18x22 cm, značené vpravo dole poločitateľne
1846, olej na dreve, 31,5x39 cm, značené vľavo dole „W. Verschuur 1846“
olej na plátne, 62x90 cm, značené vpravo dole „V. Polenov“
Predkladané dielo „Zlatá jeseň“ predstavuje unikátnu ukážku krajinárskej tvorby jedného z najvýznamnejších ruských maliarov 19. a prelomu 20. storočia, ktorého význam ďaleko presahuje hranice Ruska. Tento majster historickej maľby, krajinomaľby a žánrového maliarstva pochádzal zo starej ruskej šľachtickej rodiny s bohatou kultúrnou tradíciou a už od malička získaval bohaté umelecké vzdelanie, v ktorom pokračoval aj na Cárskej Akadémií výtvarných umení v Petrohrade. Podľa vtedajších tendencií, ktoré ovládali celé európske maliarstvo tej doby aj Polenov bol vedený predovšetkým k hlbokému štúdiu prírody a jej javov, a maľbe čo najviac podľa nej. Maliarova láska k čistej a nepoškvrnenej prírode tak našla silné uplatnenie v celoživotnej bohatej krajinárskej tvorbe. Neskôr plenérovú maľbu obohatil aj o ďalšie témy predovšetkým historické a biblické motívy, ale tiež sociálnu maľbu. Polenov veľa cestoval tak po Európe ako aj Blízkom Východe, získal poučenie z nastupujúcich európskych umeleckých trendov, napriek tomu si však zachovával osobitý „ruský“ štýl. Ruské umenie tohto obdobia bolo po každej stránke na vrchole svojich tvorivých síl a jeho umelci boli uznávaní po celom svete. A Polenov, ako jeden z najvýznamnejších predstaviteľov ruskej realistickej maľby a jeden z Peredvižnikov prestavuje dokonalý príklad mimoriadne talentovaného, všestranne zameraného ruského maliara.
olej na plátne, dublované kartóne, 32x42 cm, značené vpravo dole „R. Davey“
litografia na papieri, 17x13 cm, značené vľavo dole v doske „P. B.“